1. studentsko biennale

Tema je ovogodišnjega biennalea autoportret

NAJAVA – U utorak, 26. svibnja 2015. godine u Galeriji Waldinger s početkom u 19 sati održat će se otvorenje 1. studentskog biennalea. Cilj je ove izložbe bio okupiti studente svih likovnih odjela umjetničkih akademija u Republici Hrvatskoj s nadom da će se na budućim bijenalima moći vidjeti i radovi studenata čije visokoobrazovno usmjerenje nije u prvome redu umjetničkoga karaktera. Tema je ovogodišnjega biennalea autoportret. Njome se nastojalo potaknuti studente na vizualizaciju vlastitoga promišljanja sebe. Predstaviti sebe, autoportretirati se, ne znači tek prikazati svoju vanjštinu, mesnati oklop koji nosi svatko od nas, nego uključuje i sustavan rad na spoznavanju vlastitoga karaktera, a čini sastavni dio cjelovite osobe. Tko sam zapravo ja, kako gledam i vidim sebe, otkrivam li pri pogledu u zrcalo sebe ili vidim odraz nepoznatoga lika za koji si utvaram da predstavlja mene? Spomenuta, ali i brojna druga pitanja sama se od sebe nameću pri osvrtu na temu koju ova izložba pokriva. Na izložbi će stoga, uz radove koji na vrlo direktan način oslikavaju autore, biti predstavljeni i oni koji se autora dotiču tek implicitno.

Igor Loinjak

pozivnica net