37. Promocija doktora znanosti

Pravo na obrazovanje i sloboda odabira budućega zanimanja demokratske su vrijednosti i dio demokratske tradicije modernih društava. Poslijediplomski sveučilišni (doktorski) studiji najviši su stupanj formalnoga obrazovanja, a svrha im je izobrazba doktora znanosti ili umjetnosti koja završava izradom i obranom doktorske disertacije, temeljene na izvornome znanstvenom istraživanju. Doktorska izobrazba ima važnu ulogu za razvoj akademske karijere doktoranada, ali odgovara i na sve veće zahtjeve tržišta rada kojima su za razvoj potrebni stručnjaci koji će pridonijeti stvaranju novih znanja, proizvoda i usluga te primjeni suvremenih istraživačkih metoda u svim područjima znanosti.

Na 37. promociji doktora znanosti održanoj 8. travnja 2017. godine na Ekonomskom fakultetu u Osijeku prof. dr. sc. Željko Turkalj, rektor promovirao je 70 doktora znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku iz različitih znanstvenih područja kako slijedi: prirodnih znanosti (3), tehničkih znanosti (11), biomedicine i zdravstva (14), biotehničkih znanosti (9), društvenih znanosti (21),  humanističkih znanosti (8) i interdisciplinarnih područja znanosti (4).

Znanstveno područje prirodnih znanosti (3)

Znanstveno  polje biologije (3)

Ana Brkljačić; Mirna Halasz; Renata Hanzer

Znanstveno područje tehničkih znanosti (11)