Alat za izračun indeksa vitalnosti prema Apgarovoj

Na Elektrotehničkom fakultetu održano znanstveno-stručno predavanje u okviru IEEE SMC Chapter u Osijeku

ZNANOST – Predavanje pod nazivom Alat za izračun indeksa vitalnosti prema Apgarovoj zasnovan na algoritmu za evidencijsko zaključivanje i ontološkom opisu zdravstvenog stanja održano je 18. prosinca 2013 godine.

Algoritam za evidencijsko zaključivanje razvijen je kako bi objedinio objektivne mjerene vrijednosti i subjektivnu procjenu eksperta nekog tehničkog sustava u što realniju ocjenu njegovog stanja. Zbog svojih dobrih osobina ovaj algoritam pronalazi sve širu primjenu, a između ostalog, mogao bi se primijeniti i za procjenu zdravstvenog stanja pacijenta. Uz primjenu jednostavnih pravila nad ontološki opisanim zdravstvenim stanjem, a na jednostavnom primjeru procjene vitalnosti novorođenog djeteta, razvijen je programski alat za android tablet, kao tehničko pomagalo u rađaoni. Predavanje je održao dr. sc. Krešimir Šolić.

Uredio |2013-12-18T13:40:20+01:0018.12.2013.|Vijesti iz znanosti|