Erasmus+ KA1 – individualna mobilnost za studente u akademskoj godini 2014./2015.

U okviru ERASMUS+ Programa – Ključne aktivnosti 1 – individualna mobilnost studenata, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku objavilo je Natječaj za dodjelu financijskih potpora studentima koji odlaze na inozemne visokoškolske ustanove ili organizacije u akademskoj godini 2014./2015.

Svrha boravka u inozemstvu je studijski boravak ili stručna praksa ili kombinirani studijski boravak i stručna praksa. Osnovni ciljevi Erasmus+ studijskog boravka su: stjecanje novih iskustava u području obrazovanja, jezika i kulture, promicanje suradnje među visokoškolskim ustanovama i organizacijama, obrazovanje studenata s međunarodnim iskustvom, jednostavnije priznavanje razdoblja mobilnosti te prijenos bodova primjenjujući ECTS bodovni sustav. Osnovna svrha obavljanja stručne prakse u inozemstvu je prilagodba specifičnim zahtjevima tržišta rada zemalja Europske unije, stjecanje specifičnih vještina te bolje razumijevanje ekonomije i društva kroz radno iskustvo.

Na 1. rok Natječaja prijavilo se 57 studenta za aktivnost studijskog boravka u inozemstvu, od kojih su prijave 46 studenata prihvaćene za financiranje i realizaciju mobilnosti. Za aktivnost stručne prakse u inozemstvu prijavilo se 38 studenata, od kojih su 32 prijave prihvaćene za realizaciju i financiranje.

U okviru predmetnog Natječaja za Erasmus+ mobilnost studenata trenutačno je otvoren 2. prijavni rok do 28. rujna 2014. Više informacija nalazi se na web stranici: www.unios.hr/mobilnost-studenti-2014.

Uredio |2016-05-05T11:21:19+02:0007.05.2014.|Natječaji, Vijesti|