Na Strojarskom fakultetu u Slavonskom Brodu izvršeno mjerenje uređajem uređajem Maltron BioScan 920

ortoflex_bioscan_01-700x300
[br]

Uređaj je kupljen sredstvima iz IPA projekta OrtoFLEX – Fleksibilni sustav za izradu individualnih ortoza kralježnice

ZNANOST – Mjerenje su izvršile prof. dr. sc. Ines Drenjačević i dr. sc. Ana Čavka u četvrtak, 3. travnja 2014. godine na Strojarskom fakultetu u Slavonskom Brodu.

Maltron BioScan 920 (Body Composition Analyzer) uređaj je koji omogućuje brzu, jednostavnu i neinvazivnu evaluaciju hidracije organizma i nutritivnoga statusa. Uređaj omogućuje mjerenje volumena izvanstanične i unutarstanične tjelesne tekućine bez upotrebe kompleksnih kliničkih protokola. BioScan prati trenutno stanje kao i promjene tjelesnih tekućina u cijelome tijelu, prsnome košu, trupu, rukama i nogama. Na principu električne impedancije uređaj može odrediti indeks tjelesne mase, masu i postotak masti u organizmu, masu suhe tvari organizma, gustoću i volumen tijela ispitanika, masu proteina i minerala, količinu ukupnoga kalcija, kalija i glikogena u organizmu.

Na temelju izmjerenih podataka uređaj određuje vrijednosti bazalnoga metabolizma pružajući podatak i o ciljnoj vrijednosti bazalnoga metabolizma za ispitanika s obzirom na njegove antropometrijske karakteristike.

Više podataka o uređaju možete pronaći klikom na link:

Uredio |2014-04-18T09:13:28+02:0018.04.2014.|Vijesti iz znanosti|