Održano predavanje Solarne ćelije – ograničenja i kako ih zaobići

VIJESTI – Na Odjelu za fiziku 12. listopada 2015. godine održano je predavanje u organizaciji Hrvatskog fizikalnog društva – podružnice Osijek s vrlo zanimljivom temom Solarne ćelije – ograničenja i kako ih zaobići.

Predavanje je održala Nikolina Nekić, mag. phys., koja radi kao znanstvena novakinja na HRZZ projektu u Laboratoriju za tanke filmove Zavoda za fiziku materijala Instituta Ruđer Bošković. Na početku predavanja prikazan je princip rada solarnih ćelija, a potom su objašnjeni razlozi ograničenja njihove učinkovitosti. U nastavku predavanja prikazani su mogući načini poboljšavanja učinkovitosti te različiti pristupi pojedinih znanstvenih grupa diljem svijeta u rješavanju ovoga problema. Kolegica Nekić posebno se osvrnula na rad istraživačke grupe Instituta Ruđer Bošković gdje se korištenjem kvantnih točaka germanija provode istraživanja u cilju stvaranja nove generacije materijala za solarne ćelije.

doc. dr. sc. Denis Stanić

Uredio |2015-11-06T13:35:28+01:0006.11.2015.|Vijesti|