Poziv na 7. međunarodni znanstveno-stručni skup Poljoprivreda u zaštiti prirode i okoliša

Skup će se održati u Vukovaru od 28 do 30. svibnja 2014. godine

NAJAVA – Poljoprivreda u zaštiti prirode i okoliša trajna je tema trodnevnog međunarodnog znanstveno-stručnog skupa koji će se već sedmu godinu zaredom održati u Vukovaru. Inicijativu organizacije skupa pokrenuo je Agroglas, dvotjednik za poljoprivredu, potaknut odnosom javnosti prema poljoprivrednoj proizvodnji, koja se često smatra jednim od najvećih zagađivača i onečišćivača okoliša. Od samog početka u organizaciji skupa sudjeluje i ISTRO, Međunarodna organizacija za proučavanje obrade tla i njena hrvatska podružnica – HDPOT. Pokrovitelj skupa je Ministarstvo poljoprivrede.

U suorganizaciju skupa uključile su se znanstvene i stručne institucije: Poljoprivredni fakultet u Osijeku, Agronomski fakultet u Zagrebu, Hrvatska agencija za hranu, Poljoprivredna savjetodavna služba, Poljoprivredna agencija, te brojne druge organizacije i sponzori koji svojim prilozima olakšavaju održavanje skupa. Skup se tijekom godina profilirao u forum na kojem akademici, znanstvenici i stručnjaci iz Hrvatske i zemalja regije razmjenjuju saznanja i iskustva, prezentiraju rezultate recentnih istraživanja, a kroz razgovor neposrednih proizvođača, stručnjaka i znanstvenika profiliraju se smjernice novih istraživačkih radova. Prezentirani radovi, budući da je poljoprivreda interdisciplinarna proizvodnja, pokrivaju širok spektar tema i upoznaju javnost, ali i neposredne proizvođače s mogućnostima održive poljoprivredne proizvodnje koja ne utječe štetno na okoliš.

• Rokovi za predaju radova i sažetaka su produženi do 20. ožujka 2014.

Prof. dr. sc. Mirjana Baban,
glavna urednica, predsjednica Znanstvenog odbora