Poziv na predavanje na engleskom jeziku Allocation of Greenhouse Gas Emissions in Supply Chains

Odjel za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku organizira predavanje Allocation of Greenhouse Gas Emissions in Supply Chains, na engleskom jeziku

NAJAVA – Predavanje će se održati u četvrtak, 26. studenoga 2015. godine s početkom u 17 sati u predavaonici broj 36 na Odjelu za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (Trg Ljudevita Gaja 6).

Predavanje će održati:

• prof. Greys Sošić, University of Southern California, Marshall School of Business, Los Angeles, USA
[br] S obzirom da je riječ o predavanju na engleskom jeziku, na tom jeziku objavljujemo i kratak opis predavanja:

We formulate the greenhouse gas (GHG) emission responsibility problem as a cooperative game, referred to as the GREEN game, and suggest allocations of GHG responsibility among supply chain members. We prove that the GREEN game has a nonempty core and identify some allocations that are extreme core points and are used in practice. We derive an expression for the Shapley value of this game, which has a simple and intuitive interpretation, and provide its three distinct axiomatic characterizations.

Co-Authors: Hailong Cui, Sanjith Gopalakrishnan, Frieda Granot, Daniel Granot

Uredio |2015-11-10T09:27:33+01:0010.11.2015.|Najave|