Poziv na predavanje Simulacija stohastičkih događaja

IEEE
[br]

Odjel za sustave, čovjeka i kibernetiku Hrvatske sekcije IEEE poziva Vas na predavanje Simulacija stohastikih događaja na Elektrotehničkom fakultetu

NAJAVA – Predavanje će se održati u srijedu, 22. listopada 2014. godine s početkom u 12 sati u dvorani 2-1 Elektrotehničkog fakulteta u Osijeku (Cara Hadrijana 10b).

Predavanje će održati:

• prof. dr. sc. Darko Fischer

Sažetak predavanja

Stohastički događaji i njihova simulacija na računalu. Programski alati za stohastičke simulacije. Generiranje slučajnog uzorka na temelju analitički zadane funkcije gustoće. Generiranje slučajnog uzorka na temelju diskretno zadane i proizvoljne funkcije. Statistički test slučajnog uzorka. Primjena slučajnog uzorka na simulacije događaja u računalu.

Životopis predavača

Darko Fischer rođen je 1938. U Osijeku. Osnovnu i srednju školu (gimnaziju) pohađao je u Osijeku. Maturirao je 1956. Iste godine upisuje tadašnji ETF odjel Slabe struje u Zagrebu. Diplomira 1961. godine iz područja televizijskih prijemnika. Zapošljava se u Radioindustriji Zagreb, zatim u poduzeću Merkur u Zagrebu i nakon toga na ETF-u Zagreb kao asistent na tadašnjem Zavodu za elektroniku. Jednu školsku godinu provodi u Engleskoj na Sveučilištu Birmingham. Magistrira 1969. iz područja poluvodiča na ETF-u u Zagrebu. Vraća se u Osijek gdje od 1970. do 1979. radi kao programer, sistem programer i rukovodilac odjela za obradu podataka u Saponiji Osijek. Od 1979. do 1986. radi kao predavač na Ekonomskom fakultetu. Predmete iz područja računarstva predaje na još nekoliko fakulteta Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku. Od 1986. radi na Elektrotehničkom fakultetu u Osijeku kao predavač, docent i izvanredni profesor. Doktorirao je na FER-u Zagreb 1996. iz područja algoritama za planarne mreže. Objavio je više znanstvenih radova i oko 20 stručnih radova. Autor je nekoliko udžbenika i više programskih rješenja za komercijalne upotrebe. Umirovljen je 2003. ali nastavlja raditi još pet godina kao vanjski saradnik na ETF-u i Odjelu za matematiku te Odjelu za fiziku Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku. Od 2010. živi u Zagrebu.
Prof.dr.sc. Željko Hocenski

Uredio |2014-10-15T12:22:50+02:0015.10.2014.|Najave|