Poziv na predavanje Where to go? Astronomy!

Podružnica Hrvatskog fizikalnog društva u Osijeku i Odjel za fiziku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku organiziraju predavanje Where to go? Astronomy!

NAJAVA – Predavanje će se održati u utorak, 28. listopada 2014. godine s početkom u 12 sati u učionici broj 37 na Odjelu za fiziku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (Trg Ljudevita Gaja 6).

Predavanje će održati:

• Denis Vida, univ. bacc. ing. comp., student 1. godine diplomskog studija Elektrotehničkog fakulteta u Osijeku

Završetkom studija otvaraju se brojne mogućnosti za mlade u području fizike, astronomije i računalne znanosti. Nadolazeći projekti u području astronomije traže mlade znanstvenike koji imaju podlogu u nekoliko područja te imaju iskustva u sličnim projektima. Predavanje će predstaviti nadolazeće projekte, zašto na njima sudjelovati, dati savjete u kojem smjeru ići, što učiti, pokazati kako realizirati vlastiti projekt na primjerima Hrvatske meteorske mreže i potrage za supernovama. Predstavit će se i alati koje je potrebno poznavati, savjeti kako i gdje ih naučiti, te će biti dani kontakti za daljnje napredovanje.

Uredio |2014-10-27T09:08:52+01:0027.10.2014.|Najave|