Poziv na radionicu Mi smo atomi!

Odjel za fiziku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku organizira radionicu Mi smo atomi! za djecu predškolskog uzrasta

NAJAVA – Radionica će se održati u ponedjeljak, 7. travnja i četvrtak, 10. travnja 2014. godine na Odjelu za fiziku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (Trg Ljudevita Gaja 6). Ciljna skupina radionice su djeca predškolskog uzrasta.

Voditelj radionice je:

• doc. dr. sc. Igor Lukačević, Odjel za fiziku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku

Studenti suradnici su:

• Dina Jukić, Jelena Strišković, Martina Mikulić, Martina Nemet i Katarina Bionda

Kroz ples, smijeh i igru djeca će biti podjeljena u dvije skupine – jezgre i elektrone. Sudionici radionice učiti će o najmanjim dijelovima prirode: atomima i njihovim sastavnim dijelovima jezgrama i elektronima, te kako oni izgledaju kao valovi. Oponašajući i glumeći jezgre i elektrone, djeca će uočavati njihove osobine i saznati kako se kao valovi ponašaju u različitim uvjetima kao što su visoka i niska temperatura i tlak, električno polje i magnetsko polje.

Više informacija možete saznati putem e-maila: ilukacevic@fizika.unios.hr.

Uredio |2014-04-02T10:48:02+02:0002.04.2014.|Najave|