Poziv na tribinu Valovi kulture na radio valovima

Umjetnička akademija u Osijeku organizira tribinu Valovi kulture na radio valovima

NAJAVA – Tribina će se održati u ponedjeljak, 7. travnja 2014. godine s početkom u 18 sati u Svečanoj dvorani Umjetničke akademije u Osijeku (K.P. Svačića 1/F). Tribina se održava u okviru programskoga ciklusa knjižnice Umjetničke akademija u Osijeku pod nazivom Susreti u knjižnici.

Kada se govori o standardima medijske kulture danas te o ugroženosti medijske uloge u ispunjavanju društveno-kulturne odgovornosti prema javnosti, uglavnom su u fokusu tisak, TV i internet, pa je nakana tribine osvijestiti i temu radijske kulture u tom kontekstu. Kako se radio pozicionira, transformira i snalazi u suvremenom medijskom okolišu; kako se postavlja prema diktatima tržišta i komercijalizacije; je li radio isključivo medij zabave, čavrljanja i lakih nota i reducira li odveć olako svoje kulturne stečevine (i u kontekstu nedavnih najava o ukidanju tradicije produciranja radio-dramskog programa), teme su i pitanja koja će biti zahvaćena raspravom sudionika tribine i publike.

O navedenim temama će govoriti:

• Marina Ban, glazbena urednica na Radio Osijeku
  • Vinko Pejić, voditelj na Slavonskom radiju
  • Vjeko Janković, glumac i sudionik radio-dramske produkcije
  • Hrvoje Šimunović, koordinator realizacija studentske radio emisije Brtva glave
  • Mirna Šmit i Domagoj Juratovac, studenti medijske kulture na Odjelu za kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku

Moderator tribine je Igor Gajin.

Uredio |2014-04-04T13:34:40+02:0004.04.2014.|Najave|