Predavanja na Odjelu za matematiku

Odjel za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku organizira predavanja 9. i 16. prosinca. Oba predavanja održa će se na Odjelu za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (Trg Ljudevita Gaja 6)

NAJAVA – Predavanje prigušenja –globalni minimum(Damping optimization – global minimum) će se održati u srijedu, 9. prosinca 2015. godine s početkom u 12 sati u predavaonici 2.

Predavanje će održati:

• Ninoslav Truhar, redoviti profesor u trajnom zvanju, Odjel za matematiku Sveučilišta u Osijeku

Sažetak: Na predavanju će biti prikazana dva rezultata o globalnim minimizatorima odgovarajućih funkcija cilja u svrhu optimizacije prigušenja u mehaničkim sustavima.

Predavanje Shifted Gompertzova distribucija: svojstva i problem procjene parametara(Shifted Gompertz distribution: properties and parameter estimation problem) će se održati u srijedu, 16. prosinca 2015. godine s početkom u 12 sati u predavaonici 2.

Predavanje će održati:

• doc. dr. sc. Darija Marković, Odjel za matematiku Sveučilišta u Osijeku

Sažetak: Na predavanju će biti predstavljena Shifted Gompertzova distribucija. Iskazat će se njezina osnovna statistička svojstva, te pokazati povezanost ove distribucije s nekim modelima difuzije novog proizvoda. Posebna pažnja bit će posvećena različitim metodama za procjenu parametara, s naglaskom na metodu najmanjih kvadrata.

Uredio |2015-11-30T13:26:13+01:0030.11.2015.|Najave|