Program izobrazbe za osobe koje provode energetske preglede građevina i energetsko certificiranje zgrada

Fotografija0277
[br]

Prijave za MODUL 2 programa koji provodi Građevinski fakultet u Osijeku upravo su u tijeku

NAJAVA – Građevinski fakultet u Osijeku, uz suglasnost Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja od 28. rujna 2012. godine, provodi program izobrazbe osoba koje provode energetske preglede građevina i energtsko certificiranje zgrada. Program izobrazbe sastoji se od dva modula i programa stručnog usavršavanja.

U okviru MODULA 1 inženjeri građevinske, arhitektonske, elektrotehničke ili strojarske struke osposobljavaju se za energetske preglede građevina i energetsko certificiranje zgrada s jednostavnim tehničkim sustavom. Do sada su na Građevinskom fakultetu u Osijeku održana četiri ciklusa osposobljavanja osoba u okviru MODULA 1 koji je pohađalo 163 polaznika. Polaganjem pismenog ispita program je uspješno završilo 120 polaznika.

U okviru MODULA 2 inženjeri građevinske, arhitektonske, elektrotehničke ili strojarske struke osposobljavaju se za energetske preglede građevina i energetsko certificiranje zgrada sa složenim tehničkim sustavom. Do sada je na Fakultetu održan jedan ciklus osposobljavanja osoba u okviru MODULA 2 koji je pohađalo 45 polaznika. Svi polaznici su uspješnim polaganjem pismenog ispita završili program.

U prosincu 2013. godine održan je i Program usavršavanja za osobe koje provode energetske preglede građevina i energetsko certificiranje zgrada koji je pohađalo 18 polaznika.

S obzirom da je 21. ožujka 2014. godine završio ciklus osposobljavanja polaznika u okviru MODULA 1, u pripremi je novi cilus MODULA 2 s planiranim početkom u svibnju 2014. godine. Prijave za MODUL 2 su u tijeku i Građevinski fakultet u Osijeku poziva sve zainteresirane polaznike da se jave.

Od prosinca 2013. Građevinski fakultet u Osijeku ovlašten je za provođenje energetskih pregleda i energetsko certificiranje zgrada za jednostavnim tehničkim sustavom, energetsko certificiranje zgrada sa složenim tehničkim sustavom i provođenje energetskih pregleda zgrada sa složenim tehničkim sustavom i ostalih građevina u dijelu koji se odnosi na arhitektonsko-građevinski dio.

Uredio |2014-03-27T13:08:18+01:0027.03.2014.|Najave|