Razgovor s Matom Matišićem na Umjetničkoj akademiji

Razgovor s piscem, scenaristom i skladateljem, izv. prof. Matom Matišićem s Akademije dramske umjetnosti u Zagrebu vodit će prof. dr.sc. Helena Sablić Tomić, dekanica Umjetničke akademije u Osijeku.

NAJAVA – Razgovor će se održati u ponedjeljak, 3. studenoga 2014. godine s početkom u 19 sati u Svečanoj dvorani Umjetničke akademije u Osijeku (K.P. Svačića 1/F).

Mate Matišić diplomirao je na Pravnom fakultetu u Zagrebu. Bio je zaposlen kao urednik u Dramskom programu HR i kao dramaturg Jadran- filma. Napisao je devet drama koje su izvedene u Hrvatskoj i inozemstvu. Autor je ili koautor filmskih scenarija – Život sa stricem, Priča iz Hrvatske, Fine mrtve djevojke, Kad mrtvi zapjevaju, Infekcija, Nije kraj, Ničiji sin).Uz pisanje bavi se i skladanjem filmske i kazališne glazbe. Član je nekoliko hrvatskih jazz sastava. Snimio je desetak nosača zvuka s hrvatskim i inozemnim jazz glazbenicima.

Filmovi su nagrađivani na domaćim i stranim filmskim festivalima

Dobio je Zlatnu arenu za glazbu (filmovi Maršal, i Svjedoci, Ničiji sin), Godišnju nagradu Jure Kaštelan za umjetnost 2007. god. (nagrada Slobodne Dalmacije), Zlatni smijeh (za glazbu i za dramski tekst), Nagradu publike na Stuckemarktu (sajmu dramskih tekstova) u Heidelbergu

Uredio |2014-10-31T12:36:42+01:0031.10.2014.|Najave|