Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i Grad Osijek potpisali ugovor o osnivanju tvrtke Obnovljivi izvori energije d.o.o.

[br]

Ukupna vrijednost projekta 373.000 eura, od čega Europska unija sufinancira 311.810 eura

VIJESTI – Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i Grad Osijek potpisali su 9. siječnja 2014. godine ugovor o osnivanju tvrtke Obnovljivi izvori energije d.o.o., što je dio projekta CHREN – Hrvatsko-mađarska mreža za obnovljivu energiju u sklopu IPA programa za prekograničnu mađarsko-hrvatsku suradnju.
[br] obnovljivi-izvori
[br] Cilj novog trgovačkog društva bit će primijenjena istraživanja i edukacija u području inovacija pri korištenju obnovljivih izvora energije poput biomase, solarne i geotermalne energije. Sljedeći korak je izgradnja bioenergetskog postrojenja u Industrijskoj zoni Nemetin, koje će za proizvodnju električne energije koristiti biomasu. Rektor Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, prof.dr.sc. Željko Turkalj izjavio je kako će to biti ogledno postrojenje koje će poslužiti za edukaciju onih koji imaju mogućnosti izgraditi slična postrojenja ne samo u ovoj, već i u drugim hrvatskim regijama i time omogućiti transfer znanja te istraživačkih iskustava koje postoji na ovome Sveučilištu.

Uredio |2016-05-05T13:31:44+02:0031.01.2014.|Vijesti|