Okrugli stol na temu vrednovanja i priznavanja informalnog i neformalnog učenja

AZVO, Zagreb, 5. 11. 2014.

U radu okruglog stola je, uz predstavnike AZVO, MZOS-a, hrvatskih sveučilišta, Hrvatske udruge poslodavaca, civilnog društva, sindikata, sudjelovala djelatnica Centra za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja Sveučilišta u Osijeku.

Na okruglom stolu sudionici su raspravljali o:

• ključnim načelima priznavanja prethodnog učenja (RPL) u visokom obrazovanju u Hrvatskoj
  • postupku provedbe vrednovanja
  • implementacijskim načelima priznavanja
  • kriterijima i metodama osiguravanja kvalitete priznavanja prethodnog učenja u visokom obrazovanju

Nakon sastanka je odlučeno da će se prijedlog smjernica dostaviti svim sudionicima na komentar i eventualnu dopunu.  Nakon toga predstoje četiri radionice na visokim učilištima, između ostalih i na osječkom sveučilištu, te pilot provedba vrednovanja i priznavanja u suradnji sa stranim ekspertima.

Time će se udariti temelji za uspostavu sustava vrednovanja i priznavanja informalnog i neformalnog učenja na Sveučilištu.

Finalna verzija smjernica će biti objavljena tijekom siječnja 2015.

Uredio |2016-03-30T13:26:39+02:0006.11.2014.|Razno, Vijesti i događanja|