Jedinstvena sveučilišna studentska anketa za akademsku 2021./2022. godinu provedena je na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku tijekom rujna i listopada 2022. godine. U provedbi ankete sudjelovali su djelatnici Centra za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, članovi Odbora za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, članovi povjerenstava za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete, djelatnici ureda za kvalitetu i djelatnici studentskih službi znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica te informatički tim s Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek. Anketi su pristupili studenti svih godina sveučilišnih i stručnih studija sa 17 znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica sveučilišta, a evaluirali su predmete, nastavnike i suradnike u tekućoj akademskoj godini. U anketi je sudjelovalo 10 398 studenata što je 68.385% od ukupno 15 205 studenata koji su mogli pristupiti anketi. Postotak ispunjavanja ankete kreće se od 50.69% (Filozofski fakultet) do 95.13% (Fakultet za dentalnu medicinu i zdravstvo). Evaluirano je 2187 nastavnika i suradnika sa svih godina svih studijskih programa koji se izvode na Sveučilištu, a ukupno su studenti ispunili 258 850 anketa i time odgovorili na 1 294 250 pitanja.
Studenti su nastavnike i suradnike ocjenjivali ocjenama od jedan (najlošija ocjena) do pet (najbolja ocjena). Postignuta prosječna ocjena na razini cijelog Sveučilišta za nastavnike i suradnike je 4.72.
Jedinstvena sveučilišna studentska anketa za akademsku 2020./2021. godinu provedena je na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku tijekom rujna i listopada 2021. godine. U provedbi ankete sudjelovali su djelatnici Centra za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, članovi Odbora za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, članovi povjerenstava za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete, djelatnici ureda za kvalitetu i djelatnici studentskih službi znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica te informatički tim s Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek. Anketi su pristupili studenti svih godina sveučilišnih i stručnih studija sa 17 znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica sveučilišta, a evaluirali su predmete, nastavnike i suradnike u tekućoj akademskoj godini.
U anketi je sudjelovalo 9 526 studenata što je 64.658% od ukupno 14 733 studenata koji su mogli pristupiti anketi. Postotak ispunjavanja ankete kreće se od 48.302% (Filozofski fakultet) do 83.333% (Kineziološki fakultet Osijek). Evaluirano je 2043 nastavnika i suradnika sa svih godina svih studijskih programa koji se izvode na Sveučilištu, a ukupno su studenti ispunili 164 279 anketa i time odgovorili na 985 674 pitanja.
Studenti su nastavnike i suradnike ocjenjivali ocjenama od jedan (najlošija ocjena) do pet (najbolja ocjena). Postignuta prosječna ocjena na razini cijelog Sveučilišta za nastavnike i suradnike je 4.70.
Jedinstvena sveučilišna studentska anketa za akademsku 2019./2020. godinu provedena je na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku tijekom rujna i listopada 2019. godine. U provedbi ankete sudjelovali su djelatnici Centra za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, članovi Odbora za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, članovi povjerenstava za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete, djelatnici ureda za kvalitetu i djelatnici studentskih službi znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica te informatički tim s Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek. Anketi su pristupili studenti svih godina sveučilišnih i stručnih studija sa 16 znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica Sveučilišta, a evaluirali su predmete, nastavnike i suradnike u tekućoj akademskoj godini.
Studenti su, nastavnike i suradnike, ocijenjivali ocjenama od jedan (najlošija ocjena) do pet (najbolja ocjena). Postignuta prosječna ocjena, na razini cijelog Sveučilišta, za nastavnike i suradnike je 4,65.
Jedinstvena sveučilišna studentska anketa za akademsku 2017./2018. godinu provedena je na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku tijekom rujna i listopada 2018. godine. U provedbi ankete sudjelovali su djelatnici Centra za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, članovi Odbora za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, članovi povjerenstava za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete, djelatnici ureda za kvalitetu i djelatnici studentskih službi znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica te informatički tim s Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek. Statistička obrada podataka obavljena je u suradnji s Odjelom za matematiku. Anketi su pristupili studenti svih godina sveučilišnih i stručnih studija sa 18 znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnicasveučilišta, a evaluirali su predmete, nastavnike i suradnike u tekućoj akademskoj godini.
U anketi je sudjelovalo 11 191 studenata što je 68,568% od ukupno 16 321 studenata koji su mogli pristupiti anketi. Postotak ispunjavanja ankete kreće se od 55,319% (Medicinski fakultet) do 80,866% (Odjel za matematiku). Evaluirano je 2110 nastavnika i suradnika sa svih godina svih studijskih programa koji se izvode na Sveučilištu, a ukupno su studenti ispunili 207 568 anketa i time odgovorili na 1 452 976 pitanja.
Studenti su nastavnike i suradnike ocjenjivali ocjenama od jedan (najlošija ocjena) do pet (najbolja ocjena). Postignuta prosječna ocjena na razini cijelog Sveučilišta za nastavnike i suradnike je 4,623.
Jedinstvena sveučilišna studentska anketa za akademsku 2016./2017. godinu provedena je na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku tijekom rujna i listopada 2017. godine. U provedbi ankete sudjelovali su djelatnici Centra za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, članovi Odbora za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, članovi povjerenstava za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete, djelatnici ureda za kvalitetu i djelatnici studentskih službi znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica te informatički tim s Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek. Statistička obrada podataka obavljena je u suradnji s Odjelom za matematiku. Anketi su pristupili studenti svih godina sveučilišnih i stručnih studija sa 17 znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnicasveučilišta, a evaluirali su predmete, nastavnike i suradnike u tekućoj akademskoj godini.
Na sjednici Senata održanoj 29. studenoga 2016. godine pročelnica Centra za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja prezentirala je rezultate Jedinstvene sveučilišne studentske ankete za akademsku 2015./2016. godinu.
Anketa je provedena na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku tijekom rujna i listopada 2016. godine. U provedbi ankete sudjelovali su djelatnici Centra za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, članovi povjerenstava za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica, djelatnici studentskih službi te informatički tim s Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek. Anketi su pristupili studenti svih godina sveučilišnih i stručnih studija sa 17 znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica Sveučilišta, a evaluirali su predmete, nastavnike i suradnike u navedenoj akademskoj godini.
U anketi je sudjelovalo 11 257 studenata što je 70,28% od ukupno 16 018 studenata koji su mogli pristupiti anketi. Postotak ispunjavanja ankete kreće se od 49,31% (Poljoprivredni fakultet) do 87,12% (Katolički bogoslovni fakultet). Evaluirano je 1 919 nastavnika i suradnika sa svih godina svih studijskih programa koji se izvode na Sveučilištu, a ukupno su studenti ispunili 217 309 anketa i time odgovorili na 907 703 pitanja.
Studenti su nastavnike i suradnike ocjenjivali ocjenama od jedan (najlošija ocjena) do pet (najbolja ocjena). Postignuta prosječna ocjena na razini cijelog Sveučilišta za nastavnike i suradnike je 4,53.
Sustavno anketiranje studenata na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, s ciljem provjere kvalitete studiranja iz studentske vizure, pokrenuto je još 2006. godine, a studenti su tada vrjednovali predmete i nastavnike prvog semestra studija. Od 2006. do 2014. godine oblik, opseg i organizacija ankete postupno su mijenjani i unaprjeđivani, temeljem reakcija studenata, nastavnika, uprava fakulteta i Sveučilišta. Godine 2007. započela je djelomična elektronska provedba ankete, koja se danas u cijelosti provodi elektronski, uz tehničku potporu tima s Elektrotehničkog fakulteta u Osijeku. Kontinuirano se povećavao broj evaluiranih predmeta i nastavnika te broj studenata koji sudjeluju u anketi, a unaprjeđivala se i kvaliteta grafičkih i numeričkih prikaza rezultata ankete. Izgled anketnog obrasca modificiran je u suradnji sa stručnjacima s Filozofskog fakulteta u Osijeku.
Godine 2015. temeljem prethodnih iskustava u rezultatima Jedinstvene sveučilišne studentske ankete, Centar za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja je u suradnji s upravom Sveučilišta dodatno promijenio izgled anketnog obrasca. Smanjen je ukupan broj pitanja po nastavniku/suradniku, anketa je proširena pitanjima o važnosti kolegija za buduću karijeru i redovitosti pohađanja nastave studenata. Po prvi puta postavljena su i dodatna pitanja vezana uz eventualne slučajeve diskriminacije, zlostavljanja ili seksualnog zlostavljanja.
Jedinstvena sveučilišna studentska anketa za akademsku 2014./2015. godinu provedena je na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku tijekom rujna i listopada 2015. godine. U provedbi ankete sudjelovali su djelatnici Centra za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, članovi Odbora za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja i povjerenstava za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica te informatički tim s Elektrotehničkog fakulteta. Statistička obrada podataka obavljena je u suradnji s Odjelom za matematiku. Anketi su pristupili studenti svih godina sveučilišnih i stručnih studija sa 17 znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica sveučilišta, a evaluirali su predmete, nastavnike i suradnike u tekućoj akademskoj godini.
U anketi je sudjelovalo 9 475 studenata što je 56,055% od ukupno 16 903 studenata koji su mogli pristupiti anketi. Postotak ispunjavanja ankete kreće se od 21,848% (Ekonomski fakultet) do 88,608% (Odjel za kemiju). Evaluirano je 1733 nastavnika i suradnika sa svih godina svih studijskih programa koji se izvode na Sveučilištu, a ukupno su studenti ispunili 188 136 anketa i time odgovorili na 781 302 pitanja.
Studenti su nastavnike i suradnike ocjenjivali ocjenama od jedan (najlošija ocjena) do pet (najbolja ocjena). Postignuta prosječna ocjena na razini cijelog Sveučilišta za nastavnike i suradnike je 4.516.
Dodatna pitanja o važnosti kolegija za buduću karijeru i redovitosti pohađanja nastave studenta ocjenjena su u postotcima i prikazana u statistikama na razini Sveučilišta i sastavnica, te pojedinačno uz svakog nastavnika/suradnika bez utjecaja na prosječnu ocjenu nastavnika.
Jedinstvena sveučilisna studentska anketa 2015.pdf
Jedinstvena sveučilišna studentska anketa za akademsku 2013./2014. godinu provedena je na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera tijekom svibnja i lipnja 2014. godine. U provedbi ankete sudjelovali su djelatnici Centra za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja, Odbora za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja i povjerenstava za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica te informatički tim s Elektrotehničkog fakulteta. Anketi su pristupili studenti svih godina sveučilišnih i stručnih studija sa 17 znanstveno/umjetničko-nastavnih sastavnica sveučilišta, a evaluirali su predmete, nastavnike i suradnike u tekućoj akademskoj godini.
U anketi je sudjelovalo 4 699 studenata što je 39,14% od ukupno 12 005 studenata koji su mogli pristupiti anketi. Postotak ispunjavanja ankete kreće se od 17,91% (Prehrambeno-tehnološki fakultet) do 66,67% (Odjel za fiziku). Evaluirano je 3090 predmeta, 1043 nastavnika i 504 suradnika sa svih godina svih studijskih programa koji se izvode na Sveučilištu, a ukupno su studenti ispunili 70 874 anketa i time odgovorili na 839 381 pitanja. Studenti su nastavnike i suradnike ocjenjivali ocjenama od jedan (najlošija ocjena) do pet (najbolja ocjena). Postignuta prosječna ocjena na razini cijelog Sveučilišta za nastavnike i suradnike je 4.39. Anketa 2013./2014.pdf
Anketa 2012.
Jedinstvena sveučilišna studentska anketa za akademsku 2011./2012. godinu provedena je na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera tijekom svibnja 2012. godine. U provedbi ankete sudjelovali su djelatnici Ureda za kvalitetu, Odbora i povjerenstava za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete te informatički tim sa Elektrotehničkog fakulteta. Anketi su pristupili studenti svih godina sveučilišnih i stručnih studija sa 16 znanstveno-nastavnih i umjetničko-nastavne sastavnice sveučilišta, a evaluirali su predmete, nastavnike i suradnike koje su slušali u tekućoj akademskoj godini.
U anketi je sudjelovalo 5 538 studenata što je 41,41% od ukupno 13 375 studenata koji su mogli pristupiti anketi. Postotak ispunjavanja ankete kreće se od 23,95% (Pravni fakultet) do 80,28% (Medicinski fakultet). Evaluirano je 2 836 predmeta, 935 nastavnika i 536 suradnika sa svih godina svih studijskih programa koji se izvode na Sveučilištu, a ukupno su studenti ispunili 88 019 anketa. Studenti su nastavnike i suradnike ocjenjivali ocjenama od jedan (najlošija ocjena) do pet (najbolja ocjena). Postignuta prosječna ocjena na razini cijelog Sveučilišta za nastavnike i suradnike je 4.37. Anketa 2012.
U Jedinstvenoj sveučilišnoj studentskoj anketi ove su godine prvi puta evaluirani predmeti, nastavnici i suradnici sa svih godina svih znanstveno-nastavnih i umjetničko-nastavne sastavnice Sveučilišta. Sveučilišna anketa predstavlja integralni dio procesa vrednovanja nastave, a provodimo je zato što je upravi Sveučilišta i svim članovima akademske zajednice važno aktivno sudjelovanje studenata u edukativnom procesu. Važno nam je pratiti i podržavati dobar rad naših nastavnika, ali i na vrijeme uočavati probleme i kritične točke te, kroz rezultate i analizu Ankete, transparentno predstaviti mišljenje studenata o studiju i nastavnicima. Svi imamo isti cilj – učiniti Sveučilište Josipa Jurja Strossmavera u Osijeku poželjnim mjestom za studiranje! Anketa 2010.
U akademskoj 2008./2009. godini Anketa je u cijelosti provedena u elektronskom obliku na 15 znanstveno-nastavnih sastavnica i jednoj umjetničko-nastavnoj sastavnici Sveučilišta. Anketu je ispunilo 1.977 studenata prvenstveno s prve tri godine sveučilišnih i stručnih studija što čini 18,4% ukupnog broja studenata koji su mogli pristupiti anketiranju. Studenti su ispunili 30.258 anketnih obrazaca, a anketiranjem je obuhvaćeno 1.595 predmeta, 680 sveučilišnih nastavnika te 411 asistenata. U prvoj grupi pitanja studenti su, uz ostalo, vrednovali vlastito pohađanje nastave (78% studenata na razini Sveučilišta pohađa više od 50% nastave), redovitost održavanja nastave (i predavanja i vježbe redovito se održavaju po procjeni više od 90% studentata) te mogućnost polaganja ispita ili dijela ispita putem kolokvija (72% svih anketiranih studenata koristi ovu mogućnost). Anketa 2009.
Jedinstvena sveučilišna studentska anketa na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmavera u Osijeku provedena je u akademskoj 2007./2008. godini tijekom prosinca 2007. i siječnja 2008. godine. U Anketi su sudjelovali studenti druge i treće godine studija (tzv. Bolonjci), a evaluirali su predmete, nastavnike i asistente/suradnike koje su slušali u prethodnoj akademskoj godini. Anketa 2008.
Dionici sustava osiguranja i unaprjeđenja kvalitete visokog obrazovanja inicirali su anketiranje studenata na sveučilišnoj razini 2006. godine, a 2007. godine prvi puta se krenulo s digitaliziranom pripremom, podrškom, provedbom i obradom rezultata Jedinstvene sveučilišne studentske ankete. Anketa-brošura 2007.
U cilju ispunjavanja odredbi koje je potpisivanjem Bolonjske deklaracije preuzela Republika Hrvatska a time i Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, naše Sveučilište započinje s kontinuiranim provođenjem Jedinstvene sveučilišne studentske ankete. Anketa 2006.