ERASMUS+ ZA STUDENTE S MANJE MOGUĆNOSTI

SUDIONICI S MANJE MOGUĆNOSTI / S POTPOROM ZA UKLJUČIVANJE

Studenti s manje mogućnosti (fewer opportunities) i studenti s potporom za uključivanje (inclusion support) imaju pravo dobiti dodatnu financijsku potporu za Erasmus KA131 mobilnosti (studij, praksa, praksa u trećim zemljama, kombinirane (blended) mobilnosti, BIP program.

KATEGORIJE STUDENATA S MANJE MOGUĆNOSTI

U okviru svih Erasmus natječaja Sveučilišta u Osijeku za mobilnost studenata, studenti se mogu prijaviti za dodatnu financijsku potporu za sljedeće kategorije:

• Studenti nižeg socioekonomskog statusa
  • Studenti koji imaju status izbjeglice, tražitelja azila ili migranta
  • Studenti s potporom za uključivanje (posebne potrebe)
  • Studentice u tehničkom, studenti u humanističkom području
  • Studenti s djecom
  • Studenti djeca hrvatskih branitelja
  • Studenti iz alternativne skrbi
  • Studenti beskućnici i oni koji se nalaze u riziku od beskućništva
  • Studenti koji rade uz studij (studenti u radnom odnosu)
  • Studenti koji studiraju u mjestu izvan mjesta prebivališta

FINANCIJSKA POTPORA / FEWER OPPORTUNITIES

Sudionici s manje mogućnosti (fewer opportunities) imaju pravo na:

– dodatnih 250 EUR mjesečno za sve dugoročne mobilnosti

– 100 EUR jednokratno za sve kratkoročne mobilnosti u trajanju od 5 do 14 dana – 150 EUR jednokratno za sve kratkoročne mobilnosti u trajanju od 15 do 30 dana

FINANCIJSKA POTPORA / INCLUSION SUPPORT

Sudionici s potporom za uključivanje (inclusion support) imaju pravo na uvećanu financijsku potporu za dodatne stvarne troškove sudionika mobilnosti sa specifičnim fizičkim, mentalnim ili zdravstvenim okolnostima, ukoliko je financijska potpora za fewer opportunities nedostatna. Agencija za mobilnost odlučuje o iznosu potpore nakon što se sudionik prijavi na Natječaj Sveučilišta u Osijeku i zatraži dodatnu potporu za stvarne troškove.

KAKO SE PRIJAVITI

U okviru svih Erasmus natječaja Sveučilišta u Osijeku za mobilnost studenata navedene su kategorije studenata temeljem kojih možete ostvariti dodatnu potporu, te je navedena dokazna dokumentacija kojom dokazujete pripadnost nekoj od ranjivih skupina. Svi studenti koji dostave valjanu dokaznu dokumentaciju dobivaju dodatna sredstva! Dodatna potpora (fewer opportunities) može se dobiti samo za jednu kategoriju!

Za detaljnije informacije potrebno je obratiti se kontakt osobama:

URED ZA STUDENTE S INVALIDITETOM

Damir Španić