Rektor upriličio prijem za Akademski pjevački zbor povodom nastupa u Vatikanu i Rimu

Rektor Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, prof. dr. sc. Drago Šubarić, u svom je obraćanju zahvalio svim nazočnima te im uputio iskrene čestitke na postignutim uspjesima. Posebno je naglasio kako je Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku jedna od ključnih i iznimno vrijednih sastavnica Sveučilišta u Osijeku, koja svojim djelovanjem značajno doprinosi njegovu identitetu i prepoznatljivosti.

U nastavku je uputio čestitke Akademskom pjevačkom zboru i njihovim profesorima, istaknuvši važnost njihova umjetničkog rada: „Čestitam vama i vašim profesorima na iznimnom uspjehu koji ste ostvarili održanim koncertima u Rimu i Vatikanu. Vašim nastupima i predanim radom glazbom pronosite ime našeg Sveučilišta, grada Osijeka, ali i cijele Republike Hrvatske. Time ne predstavljate samo sebe, već i vrijednosti i kvalitetu obrazovanja koje njegujemo.”

Rektor je također izrazio uvjerenje kako su ovi uspjesi tek početak daljnjeg napretka: „Želim vam da nastavite istim putem, s jednakim entuzijazmom i predanošću. U tom smislu imate punu potporu Sveučilišta. Ponosni smo na vaš angažman, kao i na angažman vaših nastavnika, osobito u području umjetnosti i kulture koje ima važnu ulogu u društvu.”

Naglasio je kako Sveučilište kontinuirano prepoznaje i cijeni trud svojih studenata i nastavnika te podupire njihovo djelovanje, osobito kada ono doprinosi međunarodnoj vidljivosti institucije. „Vaš nastup u Vatikanu i Rimu snažan je primjer kako umjetnost može povezivati ljude i kulture te istovremeno predstavljati našu akademsku zajednicu u najboljem svjetlu.”

Na kraju se obratio i studentima, poželjevši im mnogo uspjeha u daljnjem obrazovanju: „Svima vama želim uspješan nastavak studija, uz podsjetnik da je Akademija za umjetnost i kulturu važna sastavnica našeg Sveučilišta. Svojim umjetničkim djelovanjem ona značajno doprinosi ugledu Sveučilišta, kako u Hrvatskoj, tako i na međunarodnoj razini.”

 

Uredio |2026-04-21T14:01:45+02:0021.04.2026.|Vijesti|