O američko-hrvatskome Danu zahvalnosti na Odjelu za kulturologiju

O proslavi blagdana, vrijednostima obiteljskoga života i interkulturalnosti i drugim temama nadahnuto su na Odjelu za kulturologiju razgovarali i na pitanja publike odgovarali Petra i Jeremy Bohall

VIJESTI – Kako bi studentima bila omogućena što veća komunikološka interaktivnost pri svladavanju interdisciplinarnih sadržaja na engleskome jeziku te izloženost leksiku izvornih govornika u područjima kulturalnog menadžmenta, medijske kulture i knjižničarstva, Odjel za kulturologiju u sklopu nastave kolegija Engleski jezik organizira povremena tematska multimedijska predavačka gostovanja vanjskih suradnika.

Tako su povodom američkoga Dana zahvalnosti, jednog od neprepoznatljivijih tamošnjih blagdana, sa studentima svih triju smjerova Kulturologije te sa stranim studentima iz programa Erasmus+ o proslavi blagdana, vrijednostima obiteljskoga života i interkulturalnosti, amerikanizmu i kroatizmu, američko-hrvatskim sličnostima i različitostima, prednostima i nedostatcima te o opasnostima konzumerizma nadahnuto razgovarali i na pitanja publike odgovarali Petra i Jeremy Bohall, afirmirani američko-hrvatski bračni par aktivista i edukatora. Jeremy Bohall, rođen u Massachusettsu i nastanjen u domovini svoje supruge Petre od 2007., predstavio se i kao vrlo čitani bloger i glazbenik, a prikazani su i kraći filmovi o proslavi Dana zahvalnosti u SAD-u.

Uredio |2016-05-05T11:28:14+02:0007.12.2014.|Vijesti|