Radionica u Dječjem vrtiću Mak

Odjel za fiziku aktivno provodi ulogu edukacije u zajednici, a ovoga puta došao je red i na naše najmlađe sugrađane

VIJESTI – U Dječjem vrtiću Mak u Osijeku održana je 7. listopada 2014. godine radionica s magnetima i elektricitetom. Odjel za fiziku aktivno provodi ulogu edukacije u zajednici tako da je ovog puta bio red i na našim najmlađim sugrađanima. Djeca istražuju svijet oko sebe. Iako učenje fizike započinje tek u sedmom razredu osnovne škole kada djeca imaju razvijenu sposobnost apstraktivnog načina razmišljanja, djeca i kroz igru uče o svijetu oko sebe, a ujedno stvaraju kroz iskustva svoje istine (koncepte tj. miskoncepcije). Stoga smo se igrali kroz vođeno istraživanje, radionicu o elektricitetu i magnetizmu kako bismo naučili nešto o magnetima, kompasu, stranama svijeta, elektricitetu, munji i struji.

“Kako je zanimljivo da jedan magnet može nadvladati cijelu Zemlju. Privlačenje između čavla i Zemlje nazivamo gravitacijskom silom, a privlačenje između čavla i magneta magnetskom silom. Trenutno znam imenovati te različite sile, ali ih još ne razumijem. Moje učenje počinje shvaćanjem kako postoji velika razlika u imenovanju stvari i pojava oko mene te njihovo stvarno razumijevanje.”

– Pearson International Edition, Conceptual Physics, PAul G. Hewitt

Igor Miklavčić, pred.