Studenti UAOS visoko plasirani na Međunarodnom festivalu slavenske glazbe u Beogradu

Nagrade su osvojili studenti Odsjeka za glazbenu umjetnost

VIJESTI – Pokrenut po uzoru na istoimeni moskovski festival, Međunarodni festival slavenske glazbe u Beogradu po prvi puta je održan koncem travnja, a okupio je 80-tak mladih natjecatelja u kategorijama instrumentalne i vokalne glazbe te kompozicije. Slavonci su se visoko plasirali među najbolje! Nagrade su osvojili studenti Odsjeka za glazbenu umjetnost. Za skladbe nadahnute slavenskom glazbom za sastave prema slobodnom izboru nagrađeni su:

I. nagrade: Jurica Hrenić: «Kolo», laureat (100 bodova), Tihomir Ranogajec: «Grimizni svirači»;

II. nagrade: Ivan Bobić: «Rapsodija na slavenske teme», Luka Pavleković; «Kad se Ćiro», Hrvoje Juzbašić: «Ej, ružmarine»;

III. nagrade: Luka Pavleković, «Moja diridika», Robert Tešanović; «Joj mene joj», Jasenka Bognar: «Kad zapivam visoko», Kristina Senčić: «Čoban tera ovčice», Matko Brekalo: «Bile vile» i «Memento mori».

II. nagradu u kategoriji «Kompozicija» osvojio je Fran Bobić sa skladbom «Chaconna na slavenske motive».

U kategoriji «Klavir» II. nagrade osvojile su Antonia Cvrković i Lada Sente, učenice Glazbene škole «Josip Runjanin» iz Vinkovaca.

Uredio |2016-05-05T11:24:59+02:0007.05.2015.|Vijesti|