Humanitarna akcija Studentska božićna bajka

Studenti gotovo svih fakulteta Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku organizirali desetodnevnu humanitarnu akciju

VIJESTI – Humanitarna akcija organizirana je na inicijativu Studentskog zbora Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku.

PFOS_2
[br]

Cilj ove pohvalne akcije je skupljanje novčanih sredstava za djecu s poteškoćama u razvoju, uključenu u redoviti sustav odgoja i obrazovanja (inkluzija) u OŠ Ljudevita Gaja. Na fakultetima i u Sveučilišnom kampusu postavljene su ukrašene kutije u koje su studenti, profesori i ostali djelatnici fakulteta donirali svoje priloge. Vrhunac Studentske božićne bajke bila je 19. prosinca 2013. godine, kada se na Poljoprivrednom fakultetu, u auli Magna, održao božićni koncert.

PFOS_3
[br]

Na koncertu je nastupio zbor studenata Medicinskog fakulteta u Osijeku, vokalni ansambl Umjetničke akademije u Osijeku, kao i glazbeni sastavi Canasta i Akvarel. Najveći pljesak dobili su upravo oni kojima je ova pomoć i namijenjena – učenici OŠ Ljudevit Gaj. Brojni ganuti gosti imali su priliku vidjeti koliko djeca s poteškoćama u razvoju mogu napredovati ukoliko im se to omogući. Po završetku koncerta studenti su ravnateljici škole Aleksandri Grljušić – Krampač uručili prikupljenih 9.000 kn. Ravnateljica je uz zahvalu naglasila da joj je iznimno drago što su upravo studenti prepoznali poteškoće s kojima se ova skupina djece svakodnevno susreće, te da OŠ Ljudevit Gaj već godinama provodi inkluziju. Studenti su najavili nastavak ove predivne akcije sa željom da postane tradicionalna.

Prof.dr.sc. Suzana Kristek

Uredio |2016-05-05T13:32:50+02:0020.12.2013.|Vijesti|