Poziv na tribinu Obljetnice u kulturi – kako smo slavili Matoša i Knifera

Umjetnička akademija u Osijeku organizira tribinu Obljetnice u kulturi – kako smo slavili Matoša i Knifera

NAJAVA – Tribina će se održati u ponedjeljak, 12. siječnja 2015. godine s početkom u 19 sati u Svečanoj dvorani Umjetničke akademije u Osijeku (K.P. Svačića 1/F). Tribina se održava u okviru programskoga ciklusa knjižnice Umjetničke akademija u Osijeku pod nazivom Susreti u knjižnici.

Netom ispraćena 2014. godina bila je u području kulture, između ostaloga, obilježena i manifestacijskim posvetama u povodu velikih životnih obljetnica Antuna Gustava Matoša i Julija Knifera, pa je nakana najavljene tribine propitati geste i posvete kojima se hrvatske kulturne institucije i hrvatska javnost odužuje svojim kulturnim velikanima. Jesu li obljetnička obilježavanja formalizirani protokol ili uistinu pridonose kulturnoj dinamici, reafirmaciji baštine, aktivnom očuvanju kulturne memorije i plodonosnom dijalogu tradicije i suvremenosti – samo su neka od polazišnih pitanja oko kojih će raspravljati sudionici tribine. Uspijevaju li tako organizirani događaji uistinu povezati publiku s autorima i stvarateljima svoga naslijeđa i što ostaje od plodova kulture nakon što obljetnice završe problematika je na koju će se fokusirati tribina pod naslovom Obljetnice u kulturi – kako smo slavili Matoša i Knifera.

O navedenim temama će govoriti:

• Goran Rem, književnik i književni znanstvenik s Filozofskog fakulteta u Osijeku
  • Josip Cvenić, književnik i tajnik Matice hrvatske Osijek
  • Igor Tretinjak, bivši urednik novina za kulturu Vijenac i T-portala, asistent Umjetničke akademije u Osijeku

Moderator tribine je Igor Gajin.

Uredio |2015-01-09T14:25:06+01:0009.01.2015.|Najave|