Koncert glazbenog sastava NEJ DAVID (Davidova frula)

Koncert organizira Umjetnička akademija u Osijeku u suradnji s Iranskim kulturnim centrom pri Veleposlanstvu Islamske Republike Iran

NAJAVA – Umjetnička akademija u Osijeku u suradnji s Iranskim kulturnim centrom pri Veleposlanstvu Islamske Republike Iran predstavit će našim sugrađanima iransku kulturnu tradiciju organizacijom koncerta glazbenog sastava NEJ DAVID (Davidova frula) koji okuplja vrhunske iranske glazbenike na tradicijskim iranskim instrumentima santuru, taru, tombaku, dafu, neju i kamačeu. Svaki pojedini glazbenik je virtuoz svog instrumenta, što zajedničkoj izvedbi daje vrhunski doživljaj.

Koncert će se održati u nedjelju, 15. veljače 2015. godine s početkom u 19 sati u Galeriji Waldinger (Tvrđa, Fakultetska 7). Također, u nedjelju u 16 sati, prije koncerta glazbenici će održati prigodnu radionicu na kojoj se svi zainteresirani mogu pobliže upoznati s instrumentima, tehnikama sviranja i samim skladbama. Ulaz na radionicu i koncert slobodan je za sve građane.

Iranska glazba je prije svega osobna, intimna i spontana. Iranci su veliki zaljubljenici u glazbu te su tijekom dvadeset i pet stoljeća svoje pisane povijesti razvili i vrlo specifičnu glazbu. Posebna je zanimljivost da su se današnji umjetnički glazbeni instrumenti razvili upravo od starih iranskih instrumenata.

Uredio |2015-02-13T08:39:27+01:0013.02.2015.|Najave|