Poziv na radionicu Alati za upravljanje znanstvenom literaturom

Radionicu organizira Elektrotehnički fakultet, a poželjno je ponijeti vlastito prijenosno računalo

NAJAVA – Radionica će se održati u petak, 1. travnja 2016. godine s početkom u 17 sati u učionici K1-16 na Elektrotehničkom fakultetu Osijek (Kampus, Cara Hadrijana 10b).

Voditelji radionice su:

• Ivana Hartmann Tolić, Hrvoje Leventić i Krešimir Romić

U današnje vrijeme količina znanstvene literature raste brže nego ikada. Neki navodi govore kako broj objavljenih članaka svake godine raste za oko 8-9%, što znači da se se globalni znanstveni output udvostručuje svakih devet godina. Znanstvenici moraju pratiti sve veći broj znanstvenih radova i časopisa i jasno je kako postaje sve teže organizirati svu literaturu dosadašnjim metodama, kao što su pdf-na-usb-stick ili crtanje po isprintanim radovima. U ovoj radionici predstavit ćemo dva najpopularnija alata za organizaciju znanstvene literature (Zotero i Mendeley) te ćemo pokazati kako koristiti neke mogućnosti ovih alata koji značajno olakšavaju život u istraživačkom radu i pisanju znanstvenih radova. Neke mogućnosti alata su: sinkronizacija kompletne baze literature između više uređaja, jednostavno čitanje i komentiranje radova na tabletima i e-čitačima, pretraga baze radova po komentarima, automatsko preuzimanje svih podataka o radu radi lakšeg citiranja, integracija s MS Word i LaTeX alatima radi lakšeg referenciranja radova i slično. Na radionici ćemo proći cijeli proces od instalacije oba alata, preko konfiguracije alata do samog korištenja na stvarnim primjerima.

Uredio |2016-02-17T12:33:26+01:0017.02.2016.|Najave|