Poziv na tribinu Nova dimenzija kulture – globalna seoba civilizacije u virtualno

Tribinu organizira Umjetnička akademija u Osijeku, u okviru programskoga ciklusa knjižnice Umjetničke akademije u Osijeku, pod nazivom Susreti u knjižnici

NAJAVA – Tribina će se održati u ponedjeljak, 10. ožujka 2014. godine s početkom u 18 sati u Svečanoj dvorani Umjetničke akademije u Osijeku (K.P. Svačića 1 F).

S obzirom na sve raširenije i sve intenzivnije oslanjanje gotovo svake ljudske djelatnosti i većine praksi svakodnevice na mogućnosti novih medija i digitalnih tehnologija, tribina će postaviti pitanja o prelasku iz Gutenbergove kulture u procese sveopće digitalizacije, o (ne) vidljivim promjenama u svakodnevici i kulturi uslijed utjecaja novih medija i tehnologija, kao i o promišljanjima suvremenih umjetnika o svrsi i perspektivama umjetničkoga stvaralaštva u odnosu na novonastajući medijski i tehnokulturni pejsaž.

O navedenim temama će govoriti:

• Dubravko Mataković, strip-autor
  • Marko Jovanovac, dizajner i snimatelj
  • Martina Livović, mlada multimedijalna umjetnica

Moderator tribine je Igor Gajin.

Uredio |2014-03-07T14:19:13+01:0007.03.2014.|Najave|